martedì, febbraio 06, 2007

Veel paar mòtet

Tàna ca kella 7st alates on kòik Itaalia bensiinijaamad 48 tundi suletud. Sitsiilias pisut kauem kui 48 tundi.
Nimelt valitsus tahab kytuseturgu liberaliseerida, mis praktikas tàhendab vàidetavalt seda, et ka supermarketid vòivad hakata kytust myyma. See omakorda tooks kaasa tiheneva konkurentsi ja hindade alanemise, mis pole kytusemyyjate arvates soodne lahendus. Nyyd nad siis streigivad. /see on koht, kuhu tuleb ebaviisakas sòna, aga ma olen hàstikasvatatud (vòi siis silmakirjalik, kuidas soovite) ega kirjuta siia seda ebaviisakat sòna/

Eile avaldati Itaalias uuring, mille kohaselt on siin kòigist Euroopa riikidest kòige kulukam pangakontot omada. Keskmiselt tuleb pangakonto pidamise eest pangale maksta 180 eurot aastas. Hollandis olla kòige odavam - saab ainult 35 euroga hakkama. Eestit ei olnud Euroopa riikide nimekirjas, millega seoses tahaks teada, et kas keegi teab, palju Eestis pangakonto omamine keskmiselt maksab?

Ma nii tahaks tuua sinuni, Kodumaa, positiivsusest ja rahulolust sillerdavaid sissekandeid Itaalia elust, aga no ei leia materjali. Loodus on siin ilus ja toit maitsev ja inimesed sympaatsed, aga ei saa ju kirjutada iga pàev naiivselt toidust ja pàikesepaistest ning ignoreerida yhiskonna màdapaiseid, mis mu silme ees kobrutavad.

Muide, B.Severgnini on oma raamatus “Bella Figura” kirjutanud, et vàlismaalane, kes pole Itaalias viibides tundnud meeleheidet ja frustratsiooni, on suurelt petta saanud. Vàhemalt ma pole petta saanud, see on kindel :)

4 commenti:

kite_feifei ha detto...
Questo commento è stato eliminato da un amministratore del blog.
iawqlp ha detto...
Questo commento è stato eliminato da un amministratore del blog.
Chris ha detto...

pangakonto kulu saab olla Eestis ka 0 krooni kui sa ei kasuta kaarti makseteks.

piret ha detto...

See pangakonto kulu küsimus oli nii hea, et tekitas minus kohe hasarti. Siin on minu miniuurimuse tulemused: seni kui ma teen vähemalt 15 makset kuus, on Ühispanga tehingud mulle tasuta (internetipangas). Samas, et oma raha siiski kätte saada, on vähemalt deebetkaart vajalik, nii et selle kuumakse 10 kr on vältimatu kulu. Möödunud aastal vajasin ka üht kinnitatud kontoväljavõtet, kokku konto omamise kulud 2006. aastal 10 EUR.
Hansapanga koto on mul kah olemas, aga et nad nöörivad ülekannetelt tasu, siis ma seda ei kasuta ja põhimõtteliselt võiks ta mul olla täiesti tasuta. Kaarti ka pole. Ema siiski leidis, et kui temal on vaja mulle raha üle kanda, tuleb TAL odavam seda teha Hansapanka (pensionär Hansapangast Hansapanka tasuta) ja nii tuli mul temalt laekunud raha kättesaamiseks teha aasta jooksul paar ülekannet. Kulu kokku 14,50 krooni mis teeb alla 1 euro.
Samas firmad, mille raamatupidamist ma teen, maksavad Hansapangale aastas teenustasusid ca sada tuhat krooni ehk siis kuue tuhande euro kanti. Tõsi, suur osa sellest on seotud hoopis makseterminalide kasutamisega ja ka laenudega. Puhtalt konto kasutamise kulud ehk siis maksekorralduste teenustasud olid ühes firmas (põmtselt väikefirma!) 530 EUR.
No keskmise kohta ma ei hakka kohe midagi arvama.